ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6901800
*
nr 690 1800
Spegel
Med konsol, Sent 1800-tal, höjd: 71+ 161
Utrop:
700 kr
Såld:
2.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2011
kl 19:31:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 13:38:25
1
600 kr
4/4 16:16:12
2
500 kr
4/4 16:17:44
3
950 kr
4/4 17:36:14
4
1.500 kr
4/4 17:39:26
3
1.300 kr
4/4 17:39:58
3
1.700 kr
4/4 19:24:06
4
Vinnande bud
4/4 19:25:06
3
2.100 kr
4/4 19:25:23
3
2.300 kr
4/4 19:26:20
3
2.500 kr
4/4 19:28:40
4
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 690 1800
Spegel
Med konsol, Sent 1800-tal, höjd: 71+ 161
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 13:38:25 | 1 | 600 kr |
| 4/4 16:16:12 | 2 | 500 kr |
| 4/4 16:17:44 | 3 | 950 kr |
| 4/4 17:36:14 | 4 | 1.500 kr |
| 4/4 17:39:26 | 3 | 1.300 kr |
| 4/4 17:39:58 | 3 | 1.700 kr |
| 4/4 19:24:06 | 4 | Vinnande bud |
| 4/4 19:25:06 | 3 | 2.100 kr |
| 4/4 19:25:23 | 3 | 2.300 kr |
| 4/4 19:26:20 | 3 | 2.500 kr |
| 4/4 19:28:40 | 4 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



